عنوان : شركت لامپ پارس شهاب
آدرس اینترنتی : http://www.parsshahab.com
توضیحات :
داستان نور، چراغ و لامپ در ایران تا سال 1348 كمابیش شبیه سرنوشت آن در دیگر نقاط دنیاست؛ یعنی خورشید، آتش، چراغ پیه سوز، چراغها و لامپهای برقی خارجی...ولی در آن سال بخش خصوصی، بانك صنعت و شركت توشیبای ژاپن شریك شدند و شركت لامپ پارس توشیبا پا به عرصه وجود نهاد. دو سال طول كشید تا ماشین آلات و تجهیزات در منطقه بزرگی از شهر رشت نصب شدند و در سال 1350 با تولید اولین لامپ، كارخانه لامپ پارس توشیبا به مركز دانش، فن آوری و تولید لامپ در ایران تبدیل شد.اما بطور بسیار خلاصه سرگذشت بعضی از رویدادهای مهم آن در زیر بیان می شود:

در سال 1348 شركت لامپ پارس توشیبا تاسیس شد.
در سال 1350 تولید لامپ آغاز گردید. خطوط تولید اولیه شركت عبارت بودند از: خط تولید حباب لامپ معمولی، خط تولید تیوب لامپ فلورسنت، خط تولید سرپیچ معمولی، خط تولید سرپیچ لامپ فلورسنت، دو خط تولید لامپ معمولی و یك خط تولید لامپ فلورسنت.
در سال 1353 تولید فیلامنت آغاز و دو خط دیگر برای تولید لامپ التهابی راه اندازی گردید.
در سال 1357 با پیروزی انقلاب اسلامی سهام بخش خصوصی به تملك سازمان صنایع ملی ایران در آمد.
در سال 1358 دو خط دیگر به تولید لامپ التهابی و یك خط دیگر به تولید لامپ فلورسنت اضافه گردید.
در سال 1363 سهام شركت توشیبای ژاپن خریداری و نام شركت به لامپ پارس شهاب تغییر یافت.
در سال 1371 خط تولید پر سرعت فلورسنت راه اندازی شد.
در سال 1373 سهام سازمان صنایع ملی ایران به بخش خصوصی و به شركت سرمایه گذاری پارس توشه واگذار گردید.
در سال 1373 خط تولید حباب لامپ التهابی به تولید تیوب فلورسنت جدید تبدیل شد.
در سال 1378 با سرمایه گذاری و راه اندازی كارخانه جدید شركت صنعتی شهاب شیشه برای تولید انواع تیوب و حباب لامپ آغاز به كار كرد.
در سال 1385 تولید و عرضه انواع لامپ ها ی كم مصرف آغاز گردید.
در سال 1387 تولید و عرضه انواع لامپ LED آغاز گردید.
در سال 1391 كارخانه جدید پارس شهاب نقره در زمینه تولید انواع لامپ كم مصرف و LED تاسیس و بهره برداری گردید.هم اكنون لامپ پارس شهاب با تولید انواع لامپ ها در گروه محصولات كم مصرف، LED، فلورسنت، FPL، روشنایی و لامپ های تخلیه گازی با برندهای پارس، پارس خزر و زمرد فعالیت مستمر دارد و به منظور پاسخگویی به نیاز مصرف كنندگان نیز عرضه تولیدات شركت از كانال های توزیع متعدد (شركت های پخش سراسری و نمایندگی ها) در بازار های داخلی و خارجی انجام می پذیرد.

در مدت زمان فعالیت لامپ پارس شهاب، همگام با افزایش تولید و با بكارگیری روشهای مربوط به ارتقا كیفیت محصولات پارس شهاب باعث گردید تا این شركت به عنوان اولین تولید كننده لامپ، گواهینامه استاندارد محصول از موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران ISIRI و گواهینامه ملی آزمایشگاه همكار و گواهینامه های بین المللی، استانداردهای كیفی و سیستمی نظیر گواهینامه ISO 9001-1994,2000,2008 از موسسه SGS و استاندارد اتحادیه اروپا (CE ) از موسسه B.V و PVEW نیز گردد.در مدتی كه از تولد لامپ پارس شهاب می گذرد و تا به امروز چندین كارخانه دیگر در ایران برای تولید لامپ ایجاد شدند و همگام با پارس شهاب اقدام به تولید انواع لامپ كردند و به تدریج دانش لامپ در كشور و با همت متخصصان بومی شد و از این طریق هم هزاران نفر در نقاط مختلف كشور شریك روشنایی لامپ پارس شهاب هستند. دست آورد و حاصل سرگذشت 44 سال تلاش، صبوری و بالندگی هزاران نفر در پارس شهاب، تولید و توزیع بیش از یك میلیارد و هفتصد میلیون عدد لامپ و روشنتر كردن زندگی میلیونها انسان در سراسر كشور و در دیگر اقصی نقاط جهان نیز شده است.

کلمات کلیدی :
parsshahab
تعداد دفعات بازدید از لینک : 2432